[3583]
183677

10. 2. 2023, 10.47

Ženska futsal reprezentanca je na drugi od dveh prijateljskih tekem v Ljutomeru pred več kot 400 gledalci remizirala z Madžarsko, dvakratno polfinalistko evropskega prvenstva. Oba gola za Slovenijo je v zadnji minuti tekme dosegla Anja Žvokelj.

Slovenska ženska futsal reprezentanca je leto začela z dvema tekmama proti Madžarski. V sredo je izgubila, danes pa po podobnem scenariju prišla do remija z 2:2.

Madžarke so spet hitro povedle, v 38. sekundi se je naša mreža prvič zatresla. Pomanjkanje zbranosti je naredilo svoje, potem pa so Slovenke iz minute v minuto igrala boljše, predvsem pa borbeno, odločno in zelo visoko v obrambi. S tem so vnovič povzročale precej težav gostjam pri organizaciji napada.

Z dobro igro v obrambi pa je rasla tudi odločnost v napadu, prvo resno priložnost pa je v 9. minuti imela Anja Žvokelj. V 11. minuti nova prekinitev, rumen karton za gostje. Prosti strel je izvajala kapetanka Sergeja Kos, ki je na desni strani podala do Anje Ložar, ki je sprožila v daljši kot gostujočega gola in stresla okvir vrat. Kljub dokaj dobri igri Slovenije je Madžarska izkoristila nov trenutek nezbranosti in z vodstvom 0:2 odšla na odmor. Madžarke so na začetku in ob koncu prvega dela igrale z vratarko v polju.

V nadaljevanju se razmerje moči ni menjalo. Slovenija pa je bila odločena, da zabije vsaj častni gol. Tudi ali predvsem zato je zadnjih 10 minut odigrala z igralko več v polju. Nagrada za trud je prišla v 40. minuti, ko je najprej Anja Žvokelj z naše polovice znižala na 1:2. Po gneči pred golom Madžarske pa je uspela spraviti žogo v gol za končnih 2:2.

“Ko remiziraš s polfinalistkami evropskega prvenstva, je to res prekrasen občutek in ogromen dosežek. Ponosen sem na punce, vsa čast in zahvala pa tej krasni publiki v Ljutomeru. Ponesli so nas, dali smo še zadnje atome moči od sebe. Punce so začele verjeti, da lahko. Upajo si. Verjamem, da so pred ženskim futsalom v Sloveniji lepši časi. Smo pa tekmo spet začeli z nezbranostjo, ko smo četrto tekmo zapored dobili gol v prvi minuti. Morali bomo nekaj spremeniti, tako poceni golov ne smemo prejeti. Danes smo oba gola dobili nesrečno. Proti takemu tekmecu si boš ustvaril nekaj priložnosti, a tako poceni golov ne smeš dobivati. Rahlo boječe so šle punce v tekmo, kot bi se ustrašile publike, televizijskega prenosa… Ko pa so videle, da lahko prihajajo v priložnosti, so postale nevarne. Spet smo odigrali visoko v obrambi, brez tega ni modernega futsala,“ je po tekmi povedal Drago Adamič.

Foto, video: Šport TV