[2759]
128847

Avtor: Kenny Jan
14. 6. 2021, 20.00

Slovaška nogometna reprezentanca je v Sankt Peterburgu v 1. krogu evropskega prvenstva premagala Poljsko z 2:1 (1:0). Za Slovaško sta zadela Wojciech Szczesny z avtogolom in Milan Škriniar, za Poljake pa Karol Linetty. Druga tekma v skupini E bo ob 21.00 v Sevilli, kjer se bosta merili Španija in Švedska.

Slovaška, ki bo septembra naslednja tekmica Slovenije v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022, je izvrstno odprla evropsko prvenstvo. V sosedskem obračunu s favorizirano Poljsko je iztržila poln izkupiček. Poljaki, ki so tekmo s Slovaki videli kot tisto, ki jo je nujno treba dobiti, so se v drugem polčasu sicer vrnili v igro, a nato ostali brez enega igralca in prejeli še en zadetek.

Poljska je pričakovano odločneje začela tekmo, toda Slovaki, ki so se predstavili v dobri luči, so bili tisti, ki so povedli v 18. minuti. Robert Mak se je z leve strani sprehodil mimo poljskih branilcev, sprožil precej s strani, na koncu pa se je od vratarja Wojciecha Szczesnega žoga odbila v mrežo.

Pozneje so Poljaki kar nekoliko zaostali za pričakovanji, na takšno možnost so poznavalci poljske vrste opozarjali že pred tekmo, saj naj bi imeli igralci premalo časa za osvojitev idej selektorja Paula Souse, ki je to mesto zasedel januarja.

Kljub vsemu so prišli do nekaj strelov, omembe vredna pa sta bila le poizskusa Grzegorza Krychowiaka v 34. in Piotra Zielinskega v 35. minuti, oba pa sta bila nenatančna, tako kot na drugi strani Juraj Kucka v 27. in Marek Hamšik v 36. minuti.

Takoj na začetku drugega polčasa pa so Poljaki izigrali slovaško obrambo, v osrčju kazenskega prostora je do žoge prišel Karol Linetty in kljub ne najboljšemu strelu žogo spravil za hrbet Martina Dubravke za 1:1.

Igralec Torina je nov strel sprožil v 51. minuti, takrat je bil Dubravka na mestu. Poljaki so bili v teh trenutkih precej boljši tekmec, a v 62. minuti po drugem rumenem kartonu Krychowiaka na zelenici ostali le z deseterico.

V 68. minuti je najprej Lukaš Haraslin z desne strani zadel zunanji del mreže, že v naslednji minuti pa so Slovaki unovčili številčno prednost, ko je po kotu s strelom s 14 metrov za 2:1 zadel Milan Škriniar.

Poljaki so ob igralcu manj iskali priložnosti predvsem s prekinitev. Jan Bednarek je bil zelo blizu uspehu v sodniškem dodatku, a je za nekaj centimetrov zgrešil cilj z nizkim strelom. Z roba kazenskega prostora je nato poskusil še Karol Šwiderski, toda Dubravka je žogo ujel.

1

2

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več