[2759]
130094

NAJ GOL: Shaqiri z neverjetnim strelom presenetil Turke

23. 6. 2021, 17.47

Naš četrti kandidat na seznamu za "NAJ GOL" je švicarski napadalec Xherdan Shaqiri. Ta se je z izjemnim zadetkom izkazal na tretji tekmi skupinskega dela proti Turčiji, ko je za drugi gol svoje reprezentance poskrbel na fantastičen način.

Švica si je prav z zmago nad Turčijo zagotovila napredovanje v izločilne boje. Na odločilni tekmi, ki je odločala o nadaljevanju tekmovanja, so Švicarji prišli do zmage s 3:1. V svojem polnem sijaju je takrat zablestel eden od največjih zvezdnikov švicarske izbrane vrste Xherdan Shaqiri. Član Liverpoola se je med strelce vpisal dvakrat, še posebej pa se bo nogometnim navdušencem v spomin vtisnil njegov prvi zadetek tekme, ko je v 26. minuti z močnim in natančnim strelom matiral nemočnega turškega vratarja.