[3145,3]
157537

28. 4. 2022, 09.07

Cedeviti Olimpiji v razprodanih Stožicah v četrtek proti Bursasporju ni uspelo doseči jubilejne desete zmage, ki bi jim prinesla nastop v polfinalu Eurocupa. Turki so v četrtfinalu zasluženo slavili s 85:83. Po Partizanu so košarkarji Bursasporja tako še drugič premagali višjeuvrščeno ekipo iz rednega dela.

Ljubljančani so podlegli pomembnosti tekme in vzdušju v Stožicah. Te so bile za košarkarsko tekmo razprodane prvič po februarju 2011. Turki so že v prvem delu igre pokazali, da se ne bodo zadovoljili s podrejenim položajem. Do polčasa so si priigrali petnajst točk prednosti.

Da so v tekmo vstopili borbeno in motivirano priča tudi izjava Bursasporinega branilca Johna Hollanda. Ta je za našo kamero med polčasoma oponašal renčanje psa. ‘’Mi smo psi in to ne kar katerikoli. Mi smo pitbulli.’’

Cedevito Olimpijo sedaj že v soboto čaka nova zahtevna in pomembna preizkušnja. V dvorani Tivoli bo ob 19. uri v prvi tekmi končnice lige Aba gostila Igokeo.