[2]
147672

16. 1. 2022, 21.28

Nogometaši Reala Madrida so zmagovalci španskega superpokala. V finalu so v Savdski Arabiji z 2:0 ugnali Athletic iz Bilbaa ter 12. osvojili to lovoriko. Na večni lestvici so na drugem mestu, en naslov več ima Barcelona.

.

Ta je nazadnje osvojila superpokal leta 2018, skupaj pa je v finalu igrala 24-krat. Real je v 17. finalu slavil 12., zmaga proti baskovskemu predstavniku pa ni bila vprašljiva. Za nekaj razburjenja je v zadnjih minutah srečanja poskrbela le enajstmetrovka za Baske ter rdeči karton branilca Reala Ederja Militaa.

Madridčani so od samega začetka prevladovali na zelenici stadiona kralja Fahda v Rijadu, vodstvo pa je kraljevemu klubu priigral Luka Modrić z lepim zadetkom z roba kazenskega prostora v 38. minuti. Na 2:0 je v sedmi minuti drugega polčasa po posredovanju sobe za VAR z bele pike zadel Karim Benzema. V nadaljevanju si je sicer Athletic priigral nekaj priložnosti, a so se Madridčani uspešno branili do 87. minute.

Nato pa je po še enem ogledu posnetka glavnega sodnika Cesarja Sota Grada Athletic prišel do najstrožje kazni, Real pa je zaradi igre z roko ostal brez z rdečim kartonom kaznovanega Militaa. Raul Garcia bi lahko zapletel položaj na zelenici, a mu je z levo nogo močan strel z bele pike ubranil Thibaut Courtois.

Real je sicer v polfinalu v sredo ugnal Barcelono po podaljšku s 3:2, Athletic pa je bil dan kasneje boljši od Atletico Madrida, pri katerem je kljub porazu z 1:2 blestel slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več