[2]
163179

30. 6. 2022, 13.42

V zgodnjih četrtkovih jutranjih urah ste gledalci na Šport TV lahko spremljali obračun v drugi ameriški ligi USL. V kalifornijskem derbiju med San Diego Loyalom in Orange Countyjem so bili na koncu bolj veseli domači nogometaši, ki so slavili z 2:1. Toda obe ekipi sta tekmo končali z zgolj desetimi nogometaši.

Razlog za to se skriva v 34. minuti. Tedaj so namreč zapele pesti med Kyleom Vasellom in Ahmedom Longmireom. Napadalec San Diega je ostro reagiral na nepopustljivo igro Longmirea, saj je uporabil prijem v stilu UFC- borca in tekmeca položil na tla. V pretep so se hitro vmešali nogometaši obeh ekip, ki so uspeli ločiti vročekrvneža. Ognjeviteža sta povsem zasluženo dobila rdeča kartona.

Odsotnost prvega strelca se San Diegu ni poznala kaj dosti. Domačini so namreč še pred koncem prvega polčasa uspeli priti do vodstva z 2:1. Izid se nato do konca teke ni spremenil. San Diego je tako na najboljši možen način sklenil niz štirih domačih tekem.

Foto in Video: Šport TV