Selektor slovenske nogometne reprezentance ob predstavitvi seznama za novembrski kvalifikacijski tekmi, ki bosta za Slovenijo zadnja priložnost za ohranitev upov na uvrstitev na svetovno prvenstvo, ni presenetil z imeni. Je pa na novinarski konferenci poudaril, kaj bo Slovenija morala prikazati proti Kosovu in Švici, da bi si zagotovila mesto v spomladanskih dodatnih kvalifikacijah. Obe novembrski srečanji slovenske izbrane vrste si boste lahko ogledali na Šport TV!
Slovenija bo za drugo mesto, ki v skupini A prinaša nastop v dodatnih kvalifikacijah, morala premagati tako Kosovo ko tudi Švedsko v gosteh ter ob tem upati, da Švica na zadnji tekmi ne bo oddala točk reprezetanci Kosova. Glede na prikazano na zadnjih tekmah, je slovenski selektor prepričan, da lahko njegovim varovancem to uspe, je pa ob tem poudaril, da bo morala Slovenija izboljšati učinkovitost v napadu, saj že na zadnjih treh tekmah ni dosegla zadetka.
Na prvi novembrski tekmi Slovenija v Stožicah gosti Kosovo, pred obračunom pa je pričakovati, da bodo imeli gostje, zaradi nogometne evforije v najmlajši državi bivše Jugoslavije ter zaradi svoje manjšine v najstarejši, na ljubljanskem stadionu močno podporo. Podobno, kot na tekmama z Bosno in Hercegovino junija ter s Srbijo pred tremi leti. Na to, pravi selektor, slovenska zasedba nima vpliva.
Zadnji skupinski tekmi slovenske reprezentance v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo si boste lahko ogledali na Šport TV!
Foto/video: Šport TV