[2]
143865

2. 12. 2021, 17.56

Manchester Unitedu v letošnji sezoni ne gre vse po načrtih. V domačem prvenstvu se trenutno nahajajo na zanje skromnem desetem mestu. Zaradi slabih rezultatov je pred dobrim tednom klub moral zapustiti strateg Ola Gunnar Solskjaer. Zdi se, da je Cristiano Ronaldo ena izmed redkih svetlih izjem za zdaj skromne sezone Uniteda.

Da 36-letnemu Portugalcu nikakor ni vseeno za trenutno podobo ”rdečih vragov”, je moč začutiti tudi v spodnjem posnetku, ki je bil posnet v Unitedovem trening centru v Carringtonu pred izredno pomembnim spopadom z Villarrealom v Ligi prvakov. Na posnetku je moč slišati Ronalda, kako v portugalščini svojemu klubskemu soigralcu Alexu Tellesu razlaga: ”Osvojili smo ligo prvakov. Naslednje leto smo jo ponovno osvojili. V nogometu nikoli ne moreš vedeti, kaj se lahko zgodi. Prav zares, nikoli.”

Domneva se, da je je Ronaldo govoril o sezoni 2015/16, ko je igral za madridski Real. Tedaj je bil sredi sezone, podobno kot letos pri Unitedu, odpuščen takratni glavni trener ”galaktikov” Rafael Benitez. V nadaljevanju pa je ”beli balet” presenetljivo osvojil prvega od treh zaporednih naslovov v ligi prvakov.

Trenutno se zdi, da United nikakor ne moremo uvrščati v ožji krog kandidatov za končno slavje v najelitnejšem klubskem tekmovanju, čeprav so si ”rdeči vragi” že rezervirali mesto v izločilnih bojih.

Napredovanje v osmino finala pa so si zagotovili ravno na obračunu, ki je sledil pogovoru Ronalda in Tellesa. V gosteh pri Villarrealu je United slavil z 0:2. Njihova zadnja tekma skupinskega dela lige prvakov 8. decembra proti Young Boysu bo tako zgolj formalne narave.