[2759]
130792

28. 6. 2021, 20.48

Hrvaška in španska nogometna reprezentanca sta se na stadionu Parken v Koebenhavnu pomerili za mesto v četrtfinalu. Rezultat po rednem delu je bil 3:3 (1:1), v podaljšku pa so bili uspešnejši Španci, ki so si s končnim izidom 5:3 zagotovili uvrstitev med najboljših osem reprezentanc. V podaljšku sta zadela Alvaro Morata in Mikel Oyarzabal.

Španija je skozi celotno srečanje imela veliko večjo posest žoge, do prve priložnosti pa je prišla v drugi minuti, a je bil hrvaški vratar Dominik Livaković na mestu. V 20. minuti pa je po gromozanski napaki španske izbrane in avtogolu Pedrija do vodstva prišla Hrvaška. Pedri je s sredine igrišča močno poslal žogo nazaj proti svojemu vratarju Uaniju Simonu, ki pa je ni uspel zaustaviti in ta se je skotalila v gol. Sprva so gol pripisali Simonu, nato pa je obveljalo, da je avtogol dosegel Pedri. To je bil že deveti avtogol na tem prvenstvu. Hrvati so po vodstvu nekaj več prihajali na polovico Španije, najlepšo priložnost je v 26. minuti zapravil Mateo Kovačić, ki je žogo z razdalje poslal čez gol.

Španci so bili še naprej aktivnejši, kar se jim je obrestovalo v 38. minuti. Koke, Pedri in Pablo Sarabia so si znotraj kazenskega prostora podajali žogo, potem pa je do strela z leve strani prišel Jose Gaya. Hrvaški vratar je njegov strel odbil, a je žoga padla na noge Pablu Sarabii, ki mu z devetih metrov ni bilo težko še drugič na tem prvenstvu zadeti.

V 57. minuti so Španci prišli do povišanja vodstva. Največ dela je opravil Pedri, ki je prodrl v kazenski prostor, potem pa je lep predložek na šest metrov od gola podal Ferran Torres, z glavo pa je zadel Cesar Azpilicueta. To je bil prvi gol španskega branilca za člansko izbrano vrsto. V naslednjih minutah je do priložnosti za Hrvaško prišel Josko Gvardiol, a je bil Simon na mestu.

V 77. minuti je Torres po hitri akciji, ko so Španci izigrali hrvaško reprezentanco, in podaji Paua Torresa povišali vodstvo na 3:1.

A to Hrvatov ni ustavilo. V 85. minuti je po nekaj zmede v obrambi Španije zadel Mislav Oršić …

… v drugi minuti sodnikovega dodatka pa je za izenačenje in podaljšek po podaji Oršića z glavo zadel Mario Pašalić.

Podaljšek sta obe ekipi začeli aktivno, do gola in novega vodstva pa so v 100. minuti prišli Španci. Po podaji Daniela Olma je bil uspešen Morata, ki je lepo zaustavil žogo zadel z leve ob vratarjevi bližnji vratnici. Samo tri minute pozneje pa je la roja prišla do nove prednosti dveh golov. Podajalec v kazenski prostor je bil znova Olmo, zadel pa je Oyarzabal, ki je postavil končnih 5:3 za trikratne evropske prvake (1964, 2008 in 2012).

Že pred tem so se med osem najboljših reprezentanc uvrstile Danska, Italija, Češka in Belgija. Belgijce in Italijane četrtfinale čaka 2. julija ob 21. uri, Čehe in Dance pa dan pozneje ob 18. uri.

Zadnja dva četrtfinalista bosta znana v torek po dvobojih Anglije in Nemčije ter Švedske in Ukrajine.

1

Analiza Šport TV: Mura še naprej anemična, rezervisti Kopra naredili razliko...Več