[2]
73086

11. 2. 2019, 10.36

Zadnja tekma 23. kroga v italijanski Serie A je bila v nedeljo zvečer odigrana v Milanu. Na San Siru je gostoval Cagliari in domov odšel s tremi zadetki v svoji mreži (3:0), prvi varovancih Gennara Gattusa pa sta zablestela Paquetá in Piątek.

Veliki brazilski up, ki je v prestolnico Lombardije prišel v zimskem prestopnem roku, je v 22. minuti dosegel prvenec v dresu Rossonerov. 21-letnik naj bi bil glavni adut kluba za daljno prihodnost, sodeč po uvodnih predstavah pa si v klubu resnično lahko obetajo veliko.

Že zdaj pa v vsem sijaju sije poljski napadalec Krzysztof Piątek, ki je klub okrepil kot zamenjava za Gonzala Higuaina. Eden najbolj “vročih” napadalcev na Stari celini je v fantastični formi, v 22 tekmah med italijansko elito je dosegel že 15 zadetkov (13 Genoa, 2 AC Milan). Svojega zadnjega prav na nedeljski tekmi, ko je v 62. minuti postavil končni izid srečanja.

Še bolj neverjetna pa je njegova statistika v italijanskem pokalnem tekmovanju, kjer je na treh tekmah dosegel osem zadetkov!