[2]
38913

20. 5. 2017, 09.44

Petek je na francoskih nogometnih zelenicah postregel s pravljično zgodbo, ki je povsem zasenčila tudi prihajajoči zadnji krog v Ligue 1. Gre za zgodbo kluba imenovanega Amiens, ki si je prvič v zgodovini zagotovil nastopanje med elito, čeprav je v lanski sezoni še nastopal v tretji francoski ligi.

Na gostovanju pri Reimsu je moštvo iz severne Francije nujno potrebovalo zmago za čudežni preboj v Ligue 1, doseglo pa jo je na naravnost epski način! Vse od 61. minute je bil izid poravnan na 1:1, nato pa so gostje v 95. minuti izvedli še zadnji prosti strel in zgodilo se je tole…