[1176]
161670

12. 6. 2022, 20.42

Tim Gajser je po treh dirkah, ko ni prišel na zmagovalni oder, na VN Nemčije znova stopil na najvišjo stopničko. Takšen razplet dirk je napovedoval že odličen nastop v kvalifikacijah, kjer je 25-letnik zasedel 1. mesto. Odlično razpoloženje je potrdil tudi na prvi dirki, kjer je zasedel 1. mesto. V drugi dirki je zasedel 2. mesto. Skupno je tako zmagal na VN Nemčije.

Medtem ko ga je na drugi dirki dneva prehitel po dirki v Nemčiji prvi zasledovalec Jeremy Seewer, je v prvi dirki Slovenec z odličnim startom pokazal, da je prvo mesto na prvi dirki pripada njemu.

Tudi Jan Pancar je imel odličen dirkalni dan, v prvi vožnji je dosegel rezultat kariere, ko je končal na 5. mestu. V drugi je končal na 7. mestu in v skupnem seštevku točk na VN Nemčije dosegel 6. mesto. To je bila njegova najboljša uvrstitev v karieri, pred tem je bil njegov najboljši točkovni rezultat 8. mesto.

Video, foto: Šport TV