[5]
161018

4. 6. 2022, 20.09

V petek sta se na prvi finalni tekmi madžarske rokometne lige pomerila Pick Szeged in Veszprem. Na obračunu z velikim slovenskim pridihom sta se zmage z Veszpremom veselila Blaž Blagotinšek in Gašper Marguč. Gostje so slavili zmago z minimalno prednostjo. Srečanje se je končala z izidom 29:28.

Na obračunu, kjer so za Pick Szeget igrali tudi Matej Gaber, Borut Mačkovšek, Mario Šoštarić, Nik Henigman in Dean Bombač, ste gledalci lahko videli obilico zanimivih dogodkov. Eden izmed teh se je zgodil v 14. minuti drugega polčasa. Po prekršku nad Deanom Bombačem sta sodnika dosodila sedemmetrovko, ki jo je izvedel Martins Soares. 24-letni Portugalec je s strelom med nogama želel premagati Vladimirja Cuparo. 28-letni vratar Veszprema je namero prepoznal in z nogama spektakularno ujel žogo.

Povratni obračun finala bo na sporedu naslednjo soboto. Tekmo si boste v neposrednem prenosu lahko ogledali samo na Šport TV.

Madžarska liga: Finale: Pick Szeged – Vezsprem, druga tekma v soboto 11. junij od 17:40 dalje na Š1!

Video, foto: Šport TV

1

Analiza Šport TV: Mura še naprej anemična, rezervisti Kopra naredili razliko...Več