[3]
178504

10. 12. 2022, 10.12

Košarkarji Krke tudi po tekmi 10. kroga lige Nova KBM ostajajo neporaženi. Tokrat so v gosteh premagali Rogaško s 83:60.

Varovanci trenerja Gašperja Okorna so tekmo sicer odprli z zaostankom 0:7, a so že v prvi četrtini postavili trdne temelje za končni uspeh. Še posebej učinkovit je bil Rok Stipčević, ki je v prvih desetih minutah ob stoodstotnem metu dosegel 17 točk, Krka pa je povedla z 34:21.

Do 18. minute oziroma vodstva 48:31 je Krka zgrešila le eno trojko iz enajstih poskusov, na začetku drugega polčasa pa je prišla do 23 točk prednosti.

Stipčević je tekmo končal pri 20 točkah. Pri tem je v šestih poizkusih zadel kar pet trojk. Na drugi strani je bil pri domačih najbolj razpoložen Domen Močnik, ki je dosegel 12 točk. Od tega je v sedmih poizkusih zadel štiri trojke.

Tako Rogaška kot Krka v 2022 ne bosta več igrali pred domačo publiko. Slatinčani bodo 19. decembra gostovali v Šentjurju, 29. decembra pa v Laškem. Krka bo 16. decembra v Tivoliju igrala z Ilirijo in 28. v Šenčurju, vmes pa jo čaka še tretji turnir lige Aba 2 v Zlatiboru.

Liga Nova KBM: Ilirija – LTH Castings, v soboto ob 18.55 na Š3!

Foto/Video: Šport TV