[3137,2]
174515

30. 10. 2022, 11.36

Borussia Dortmund je na gostovanju pri Eintracht Frankfurtu prišla do pomembnih treh točk. Na obračunu so prevladovali domačini, a Dortmund je bil pri svojih zaključkih ubijalsko natančen. Črno-rumeni so proti vratom Kevina Trappa ustrelili dvakrat in obakrat zadeli ter na koncu slavili z 2:1. Tako so skočili na 3. mesto in prehiteli orle, ki so padli na 5. mesto.

Junak Borussie je bil švicarski vratar Gregor Kobel, ki je po odlični predstavi med tednom, ko so črno-rumeni v ligi prvakov proti Manchester Cityju iztržili točko, nadaljeval z odlično formo. Švicar je zabeležil 5 obramb, pri enem posredovanju pa mu je na pomoč priskočil branilec Nico Schlotterbeck. Največ dela je imel v prvem delu drugega polčasa, po tem, ko je Dortmund znova prevzel vodstvo.