[3137,2]
170556

18. 9. 2022, 11.21

Bayern je na bavarskem derbiju proti Augsburgu iskal prvo zmago v štirih krogih Bundeslige. V zadnjih treh so Bavarci zabeležili tri zaporedne neodločene izide. Medtem je Augsburg v prejšnjem krogu dramatično vpisal šele druge tri točke v sezoni. V gosteh so z 1:0 slavili proti Werderju. Veliko vlogo je pri zmagi igral poljski vratar Gikiewicz, ki je v sodnikovem podaljšku ubranil enajstmetrovko. Formo je Poljak nadaljeval tudi na obračunu proti lokalnim tekmecem, saj je Augsburg presenetljivo slavil z 1:0.

V prvem polčasu gledalci niso videli zadetkov. V drugem je Augsburg v 59. minuti v vodstvo po prekinitvi popeljal Mergim Berisha. Nato so se domačini postavili v obrambno formacijo in ščitili prednost. Bayern je pritisnil z vsemi močmi, a čas se je iztekal.

V 5. minuti sodnikovega podaljška, ki je bil sprva dolg 4. minute, so Bavarci dobili kot. Izvajal ga je Joshua Kimmich v kazenski prostor pa je prišel tudi Manuel Neuer. Ob poslanem predložku je bil nepričakovano najvišji ravno vratar Bayerna, a njegov strel je zaustavil odlični Gikiewicz in Augsburg je na derbiju vpisal nove tri točke. Medtem se je Bayernov niz brez zmage podaljšal na štiri tekme.

Video, foto: Šport TV