[3137,2]
166427

6. 8. 2022, 16.23

Otvoritveno tekmo sezone Bundeslige sta v petek odigrala aktualni prvak Bayern in Eintracht Frankfurt. Obračun so prepričljivo dobili gostje iz Bavarske, ki so povedli že v 5. minuti. Po prvem polčasu je rezultat bil že kar 5:0 v korist gostov. Bayern je v drugem polčasu stopil iz plina in tekma se je zaključila z rezultatom 6:1.

Nedvomno je veliko vlogo v končnem izidu in samem poteku tekme igral vodilni zadetek, ki je padel po samo 5. minutah. Ta je podrl taktični načrt domačega trenerja Glasnerja in Eintracht prisilil v bolj odprto igro. Veliko vlogo pa so pri zadetku igrali tudi domači navijači, ki so s proslavljanjem ob začetku tekme pred domačim golom ustvarili dimno zaveso in tako konkretno pomagali vezistu Bayerna Kimmichu, da iz prostega strela premaga vratarja Trappa.

Video, foto: Šport TV