[4]
70633

Avtor: Uroš Puš
7. 1. 2019, 20.33

V noči na torek bo v Ligi NHL pestro, na sporedu bo pet obračunov. Na ŠPORT TV pa si boste lahko ogledali slovenskega asa Anžeta Kopitarja, ki bo s Kralji gostoval v San Joseju. To bo že tretji letošnji medsebojni obračun tekmecev v pacifiški diviziji. (Š1 04.35)

Danes je v ligi NHL na sporedu klasični derbi pacifiške divizije med Sharksi in Kingsi. V SAP Centru ob 4:35 po slovenskem času lahko zopet pričakujemo izenačen dvoboj, tako kot na prvih dveh tekmah, ko sta si ekipi razdelili po eno zmago. Obe v dvoboj vstopata v solidni formi, San Jose je pred dnevi prekinil niz 7-ih zaporednih zmag in točkovni niz 16-ih tekem Tampe (15-0-1), ko je doma slavil s 5-2 in bo na krilih tega uspeha iskal novi 2 točki.

LA bo inspiracijo med drugim iskal pri Kopitarju, ki je pri zmagi na Edmontonom dosegel 300-ti gol NHL kariere in Quicku, ki je na omenjeni GP prišel do svoje 300-te zmage v karieri. Oba si skupaj s soigralci želita v nadaljevanju sezone obogatiti tudi rubriko zmag Los Angelesa, ki je trenutno 17-imi zmagami precej skromna.