[2]
133762

Milošević: Na derbijih največkrat zmaga ekipa, ki si to bolj želi (VIDEO)

2. 8. 2021, 12.13

Prvi večni nogometni derbi letošnje sezone je v nedeljo pripadel ljubljanski Olimpiji. Rivale iz Maribora so varovanci Sava Miloševića v Stožicah odpravili s 3:1. Prav s trenerjem Ljubljančanov pa se je naša televizija pogovarjala že pred obračunom.

Olimpija je v domači ligi pred tem igrala le eno tekmo in dobila točko, Maribor pa je imel na računu dve zmagi in bil še edini stoodstoten  klub v ligi. Vseeno so na derbiju v Stožicah izbranci Sava Miloševića prišli do pomembne zmage. Ljubljančani so povedli v 37. minuti, ko je Delamea Mlinar z glavo matiral Ažbeta Juga. Svoj prvenec v slovenski prvi ligi je na začetku drugega polčasa dosegel Almedin Ziljkić. Za 3:0 pa je v 56. minuti še enkrat zadel Delamea Mlinar. Častni gol za Maribor je dosegel Blaž Vrhovec.

Z zmago na večnem derbiju je Savo Milošević upravičil zgodnje zaupanje kluba, ki je srbskega stratega na trenerski stolček zvabil po koncu lanske sezone. Z nekdanjim odličnim nogometašem smo se že pred dvobojem z Mariborom pogovarjali o njegovem prihodu v Slovenijo, življenju tukaj, derbijih in zgodnji formi Olimpije v novi sezoni.

Foto, video: ŠPORT TV