[3137,2]
217095

10. 2. 2024, 10.32

Einaindvajseti krogu nemškega prvenstva je odprlo srečanje med Borussio Dortmun in Freiburgom. Črno-rumeni so po neodločenem izidu proti Heidenheimu želeli ponovno priti do treh točk. Gostujoči Freiburg je poskušal prekiniti niz dve zaporednih porazov. Na koncu se je zmage veselil Dortmund, ki je slavil s 3:0.

Črno-rumeni so prikazali dominantno predstavo in že v prvem polčasu povedli z 2:0. Glavni adut Dortmunda je bil nizozemski napadalec Donyell Malen, ki je dosegel oba zadetka. Zmaga je bila potrjena v 87. minuti, ko je Niclas Füllkrug dodal še tretji zadetek. Ravno pri zadnjem golu so lahko gledalci na Signal Iduna Parku videli najlepšo potezo tekme, za katero je poskrbel bočni branilec Ian Maatsen. Posojeni igralec Chelseaja je iz prve v kazenski prostor Freiburga poslal predložek, na katerega bi bil ponosen tudi David Beckham.

Dortmund se je z novo zmago utrdil na četrtem mestu nemškega prvenstva. Po 21. krogih imajo 40 točk. Točkovno so se izenačili s tretjim Stuttgartom. Prednost pred petim RB Leipzigom ob tekmi več znaša štiri točke.

2

Vilfan po visokem porazu Slovenije proti Grčiji: Pričakujem, da bo selektor nepreklicno odstopil (VIDEO)...Več