[3]
208267

Avtor: Lamin Diallo
8. 11. 2023, 11.00

Slovenski prvaki so v 6. krogu krogu evropskega pokala gostovali v Benetkah, kjer so proti Reyerju v zadnji četrtini zapravili 11 točk prednosti in na koncu klonili. V tretji četrtini smo bili priča lepi kombinaciji Prepeliča in Matkovića, na katero je že v naslednjem napadu odgovoril Tucker.

Košarkaši Cedevite Olimpije so srečanje proti Reyeryu začeli odlično in bili večino časa v vodstvu. V zadnji četrtini so si priigrali prednost enajstih točk, ki pa je nato splavala po vodi. Slovenski prvaki so v razburljivi končnici napravili preveč napak in v 38. minuti so jih gostitelji ujeli (84:84). V zaključku tekme je Olimpija povsem odpovedala in Benečani so slavili s 95:87.

V tretji četrtini smo bili ob vodstvu Olimpije z 69:58 priča lepi akciji Ljubljančanov, ki jo z alley oop podajo začel Klemen Prepelič in z atraktivnim zabijanjem zaključil Karlo Matković. Še preden pa se je poleglo navdušenje v Olimpijinem taboru, so gostitelji izvedli hiter protinapad, ki ga je z lepim zabijanjem zaključil Rayjon Tucker. Američan je bil v zadnji četrtini s 13 točkami, skupno jih je dosegel 19, glavni krivec za poraz Zmajev.

1

(VIDEO) Boromisa po porazu z Bravom: Oprosti vsem navijačem za sezono brez trofeje...Več

2

Arnol po zmagi proti Olimpiji: Današnja tekma je bil zrelostni izpit, ki smo ga uspešno opravili (VIDEO)...Več