[4]
46973

22. 10. 2017, 10.27

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je z dvema goloma prinesel zmago ekipi Los Angeles Kings, ki je na gostovanju v severnoameriški hokejski ligi NHL s 6:4 premagala Columbus Blue Jackets. Kopitar je po izenačenem izidu drugič premagal vratarja tekmecev dve minuti in 14 sekund pred koncem in odločil dvoboj.

Podal mu je Dustin Brown, ki je nato minuto in 33 sekund pred koncem plošček poslal v prazno mrežo in postavil končni izidi. Kralji so tako na prvih sedmih tekmah vedno dosegli najmanj točko in po tem kriteriju izenačili klubski rekord iz sezone 1995/96.

S šestimi zmagami in porazom po podaljšku na uvodnih sedmih tekmah sezone pa imajo daleč najboljši začetek v zgodovini franšize. Los Angeles je obenem trenutno na drugem mestu NHL (13 točk), dve toči več (15) ima Tampa Bay, vendar tudi dve tekmi več.