[4]
47893

10. 11. 2017, 09.20

Pri Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, vodilni ekipi pacifiške skupine, je tokrat v severnoameriški hokejski ligi gostovala vodilna ekipa lige NHL, Tampa Bay Lightning. Gosti so si že v prvi tretjini v razprodanem Staples Centru priigrali visoko prednost s 4:0, na koncu pa so zanesljivo zmagali s 5:2.

Kopitar

Steven Stamkos, Nikita Kučerov in Alex Killorn so za goste vsak dosegli po gol in podajo že v uvodni tretjini, en gol pa je v tem delu tekme dosegel še Victor Hedman, skupaj pa je Tampa v le 2:02 minute pokopala vratarja kraljev Jonathana Quicka in s tem vodilni ekipi pacifiške skupine prizadejali prvi domači poraz po rednem delu na domačem ledu.

Po enkrat je za zmago zadel še Vladislav Namestnikov v zadnji tretjini, vratar gostov Peter Budaj pa je proti svoji nekdanji ekipi zbral 22 obramb.

Slovenski hokejski zvezdnik Kopitar je v statistiko vpisal eno podajo, proti vratom tekmeca pa je sprožil štiri strele, a neuspešno.

Naslednja tekma kralje čaka v noči iz nedelj na ponedeljek po slovenskem času, ko bodo prav tako v domači dvorani gostili kalifornijske tekmece San Jose Sharks. Neposredni prenos ob 04.35 na Š1!