[3583]
187243

Avtor: Kenny Jan
17. 3. 2023, 09.22

Dvajseti tekmovalni vikend 1. slovenske futsal lige sta v Ljutomeru otvorila domači Meteorplast ŠIC Bar in gostujoči, sicer favorizirani, Dobovec. Šlo je za derbi vrha lestvice, saj je Dobovec na vodilnem, Meteorplast pa na tretjem mestu državne lestvice. Tekma je bila polna evrogolov, več so jih dosegli ''črno-beli'', ki so na koncu prišli do visoke zmage z 2:6.

Že v prvem polčasu smo videli 5 golov: led je v drugi minuti prebil Patrik Pasariček in na prekrasen način postavil pogoje za fantastične zadetke. V 9. minuti je prednost Dobovca podvojil Vedran Matošević, zgolj nekaj sekund za tem se je na listi strelcev znašel še Žiga Čeh.

Alen Ruis je v 14. minuti domačim vlil nekaj upanja, a že nekaj trenutkov za tem je Patrik Pasariček z novim ”čiščenjem pajčevine” goste vrnil na 3 zadetke naskoka. To je bil tudi zadnji vrhunec prvega dela.

V drugem polčasu nismo več videli tako aktivne igre kot v prvem, kar pa ne pomeni, da nismo videli lepih zadetkov. Felipe Echavarria je izkoristil napako domače obrambe, podobno lahko na drugi strani rečemo za Roka Šnofla. Končni izid 2:6 je v 35. minuti postavil Žiga Čeh.

Dobovec je dobil svojo 16. tekmo sezone in se ponovno, vsaj začasno, nekoliko odlepil od drugega Silika z Vrhnike, Meteorplast iz Ljutomera pa s petim porazom ostaja na tretjem mestu.