[2]
94753

13. 1. 2020, 12.23

Derbi 19. kroga Serie A med Romo in Juventusom so zadovoljnejši zapustili nogometaši stare dame, ki so slavili zmago z 2-1, v eni od akcij pa tudi razkrili, da imajo pri hitrih prehodih v napad še veliko rezerv.

Nedeljsko srečanje med Romo in Juventusom je postreglo z ogromno zanimivega dogajanja. Stara dama je do vodstva prišla že v tretji minuti, ko je vratarja Paua Lopeza premagal branilec Merih Demiral, vodstvo aktualnih italijanskih prvakov pa je v deseti minuti z bele točke podvojil Cristiano Ronaldo, ki je očitno znova našel svojo pravo strelsko formo.

Vseeno pa Juventusova igra ni bila brezhibna, kar dokazuje akcija iz 78. minute srečanja, ko so trije nogometaši kluba iz Torina številsko premoč v protinapadu in lepo priložnost za zadetek zaključili s prepovedanim položajem.

Posnetek akcije:

Roma po zaostanku dveh golov  ni vrgla puške v koruzo in se v 68. minuti preko Diega Perottija, ki je izkoristil 11-metrovko, vrnila v srečanje. Volkulji je vseeno časa za izenačenja zmanjkalo, za povrh pa so ostali še brez svojega mladega dragulja Nicoloja Zaniola, ki je utrpel hudo poškodbo kolena in je zanj sezona že končana. Enako poškodbo pa je staknil tudi strelec prvega zadetka za Juventus Demiral, ki je ob Chielliniju zdaj že drugi osrednji branilec stare dame s strganimi kolenskimi križnimi vezmi.

Če bo Juventus v neslednjem tednu izboljšal izpeljavo protinapadov, boste lahko preverili v nedeljo, ko se bo pomeril s Parmo. Prenos tekme bo 20.40 na Š1!