[2]
147423

14. 1. 2022, 10.02

Drugi polfinale španskega superpokala se ni razpletel po željah edinega slovenskega predstavnika Jana Oblaka. Njegov Atletico je namreč moral z 2-1 priznati premoč branilcu naslova Athleticu iz Bilbaa. Kljub porazu pa je Škofjeločan znova prikazal kar nekaj odličnih obramb.

Morda še najlepšo med njimi v 64. minuti, ko je bil odlično postavljen ob nevarnem poskusu branilca Athletica Iniga Martineza. Ta je v neposredni bližini gola slovenskega vratarja neoviran poskušal s strelom z glavo, a mu je Oblak z neverjetno obrambo preprečil slavje ob izenačenju izida le nekaj minut po uvodnem golu Joaa Felixa.

A tudi dobra predstava Škofjeločana ni bila dovolj za finalni nastop Atletica. Klub iz Bilbaa je namreč v nadaljevanju prek Yeraya Alvareza in Nica Williamsa prišel do pomembne zmage in priložnosti za branjenje lanskega naslova. V finalu španskega superpokala v Savdski Arabiji se bodo Baski pomerili z madridskim Realom, ki je dan prej po podaljških s 3-2 izločil Barcelono.

Finale Real Madrid-Athletic Bilbao si boste lahko z zanimivim studijskim programom ogledali ob 19.00 na Š1!

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več