[3137,2]
185900

4. 3. 2023, 08.41

Triindvajseti krog nemškega prvenstva je odprl derbi med Borussio Dortmund in RB Leipzigom. Črno-rumeni so bili pred obračunom v odlični formi. Od začetka drugega dela sezone so v vseh tekmovanjih nanizali devet zaporednih zmag, od tega jih je sedem prišlo v Bundesligi. Na drugi strani so tudi biki stopnjevali formo. Na napetem obračunu se je nadaljevala serija Dortmunda, ki je slavil z 2:1 in skočil na prvo mesto prvenstva.

V prvem polčasu je po enajstmetrovki Marca Reusa povedel Dortmund, ki je še pred koncem vodil z 2:0. Strelec drugega zadetka je bil Emre Can. V drugem je pobudo prevzel Leipzig in petnajst minut pred koncem je zaostanek znižal Emil Forsberg.

Biki so zviševali pritisk in ob koncu sodnikovega podaljška je priložnost za izenačenje dobil Timo Werner. Njegov strel je na golovi črti z izjemnim posredovanjem z ramo izbil Nico Schlotterbeck. Že v naslednji akciji sta se izkazala tudi vratar Gregor Kobel in Can, ki sta s skupnimi močmi preprečila drugi gol Forsberga.

Tri točke so tako ostale doma in Dortmund je vsaj začasno prevzel vodstvo na lestvici. Črno-rumeni imajo tri točke več od Bayerna. Leipzig ostaja četrti, a ga lahko z zmago prehiti Freiburg.

Video, foto: Šport TV