[3137]
222431

6. 4. 2024, 17.46

Nogometaši Leipziga so v 28. krogu Bundeslige zabeležili novo zmago. Slovenske nogometne navdušence pa še posebej lahko razveseli dejstvo, da je nov gol med nemško elito dosegel Benjamin Šeško.

Rdeči biki so bogat sobotni spored odprli z gostujočo zmago nad Freiburgom s 4:1. Leipzig je s šestnajsto zmago sezone vsaj začasno skočil na četrto mesto, ki še zagotavlja igranje v ligi prvakov. S 53 točkami se je izenačil z Dortmundom, ki bo obračun proti tretjemu Stuttgartu odigral zvečer.

Prvo ime dvoboja je bil sicer Lois Openda, ki je sodeloval pri vseh štirih golih Leipziga. Drugi in tretji zadetek je v 18. oziroma 44. minuti v vrata tekmecev pospravil kar sam. Pri ostalih dveh pa za gol asistiral. Že v drugi minuti ob zadetku Haidare in za 4:0 tudi Benjaminu Šešku, ki mu za njegov osmi gol v sezoni ni bilo težko zaključiti. Nekaj minut pozneje je sicer končni rezultat s častnim golom za gostitelje postavil Grifo.

Foto, video: Šport TV

1

(VIDEO) Boromisa po porazu z Bravom: Oprosti vsem navijačem za sezono brez trofeje...Več

2

Arnol po zmagi proti Olimpiji: Današnja tekma je bil zrelostni izpit, ki smo ga uspešno opravili (VIDEO)...Več