[4]
48048

13. 11. 2017, 09.43

Hokejisti Los Angeles Kings so po odličnem štartu v sezono zabeležili drugi zaporedni poraz v domači dvorani Staples Center. Premagal jih je San Jose Sharks z 2:1.

Kralji so povedli v prvi tretjini z golom Dustina Browna in podajo Anže Kopitarja, v drugih dvajsetih minutah je izid ostal nespremenjen, v zadnji tretjini pa so gostje dvakrat zadeli v polno. Najprej Melker Karlsson, sedem minut pred koncem pa še Joel Ward.

Anže Kopitar je na 17 tekmah za osem zadetkov in trinajst podaj zbral 21 točk in je osmi najučinkovitejši igralec lige NHL. Na vrhu je Steven Stamkos iz Tampa Bay Lightning z 31 točkami.

Kralji, ki so z izkupičkom 11-4-2 še naprej druga najboljša ekipa na zahodu, bodo tudi naslednje tri tekme igrali doma, in sicer čez dva dni z Vancouverjem, nato z Bostonom in 18. novembra s Florido.