[2]
137180

20. 9. 2021, 10.24

Borussia iz Dortmunda je v nedeljo prišla do nove zmage v Bundesligi. S 4-2 je premagala Union iz Berlina. Še enkrat več pa se je izkazal Erling Haaland, ki je na izjemen način postavil končni rezultat.

Dortmundska Borussia se je z zmago zavihtela na tretje mesto lestvice elitnega nemškega tekmovanja. Na domačem stadionu je v nedeljo sprva povedla prek Raphaela Guerreira, že v prvem polčasu pa je prednost povišal Erling Haaland. Na 3-0 je rezultat z avtogolom povišal Marvin Friedrich. A gostom je uspel povratek v tekmo. V 57. minuti je gol z enajstih metrov dosegel Max Kruse, v 81. pa je zadel Andreas Voglsammer. A že dve minuti zatem je na svojevrsten način obračun z drugim golom večera odločil Haaland. Ta je še enkrat več pokazal svoj izjemen občutek za žogo in odprtih ust pustil številne navijače Dortmunda.

Foto, video: Šport TV