[2]
75171

16. 3. 2019, 08.43

Premierna tekma 28. kroga italijanskega nogometnega prvenstva je bila v petek zvečer odigrana na otoku Sardinija. Cagliari Valterja Birse, ki sicer ni stopil na zelenico, je gostil Fiorentino in presenetljivo vknjižil zmago. Končalo se je z 2:1 v korist domačih, a videli v mreži gostov iz Firenc smo videli še tretji zadetek.

Toda sodnik v 54. minuti ni priznal sijajnega, kaj sijajnega, neponovljivega zadetka domačega vezista Luce Cigarinija, ki je zadel dobesedno s polovice igrišča!

Brez dvoma bi šlo za zadetek sezone med italijansko nogometno elito, zagotovo pa tudi za enega izmed najbolj norih golov zadnjega desetletja na Apeninskem polotoku. Kje se je zalomilo? Cigarini je sprožil neposredno na gol Viole, sodnik pa je dosodil indirektni prosti strel, zato bi se moral pred njegovim udarcem žoge dotakniti še nekdo. Zadetek torej ni bil priznan, vseeno pa smo videli fenomenalno potezo.