[2759]
129468

18. 6. 2021, 17.00

Švedska nogometna reprezentanca je na petkovi tekmi drugega kroga skupine E v Sankt Peterburgu premagala Slovaško z 1:0 (0:0). Edini gol na tekmi je po uspešno izvedeni 11-metrovki dosegel Emil Forsberg v 77. minuti. Druga tekma v tej skupini med Španijo in Poljsko je na sporedu v soboto, 19. junija, v Sevilli.

V prvem polčasu so Švedi in Slovaki prikazali šahovsko predstavo. Ne eni ne drugi niso preveč tvegali, še najbolj nevarni so bili po prekinitvah, po medlih strelih pa oba vratarja – Robin Olsen na švedski ter Martin Dubravka na slovaški strani – nista imela posebej zahtevnega dela.

Druga polovice tekme je bila po uvodni “uspavanki” bolj razburljiva. Prvo priložnost so si priigrali Slovaki v 50. minuti, strel Ondreja Dude z roba kazenskega prostora pa je končal prek švedskih vrat.

Devet minut kasneje so prvič na dvoboju resno zagrozili tudi Skandinavci. Po predložku Sebastiana Larssona z desne strani je bil v kazenskem prostoru najvišji Ludwig Augustinsson, vendar je njegov strel z glavo Dubravka ubranil, po kotu pa je Marcus Danielson z glavo streljal prek vrat.

V 67. minuti je znova završalo pred slovaškimi vrati, strel Alexandra Isaka z glavo pa je bil malenkostno previsok. Štiri minute kasneje je 21-letni napadalec španskega Reala Sociedada s 14 metrov sprožil močan strel, a je bil Dubravka dobro postavljen in je odpravil nevarnost.

V 75. minuti so Skandinavci izpeljali “akcijo tekme”. Po globinski podaji Isaka do Robina Quaisona je slednjega na nedovoljen način zaustavil Dubravka, tako da je nemški sodnik Daniel Siebert pokazal na 11-metrovko, ki jo je zanesljivo izvedel soigralec nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla pri Leipzigu – Emil Forsberg.

Slovaki so v končnici tekme jalovo napadali, izrazitih priložnosti pa si niso priigrali. Švedi bi v 82. minuti lahko povišali na 2:0, strel Viktorja Claessona pa so v zadnjem trenutku blokirali slovaški obrambni igralci.

Po nepolnem drugem krogu ima Švedska štiri, Slovaška tri, Španija eno, Poljska pa je brez točk.