[3137]
185889

Avtor: Kenny Jan
3. 3. 2023, 22.41

Nogometaši Borussie iz Dortmunda so v 23. krogu nemškega državnega prvenstva na domači zelenici premagali Leipzig z 2:1. S tem so 'črno-rumeni' spet začasno zasedli vrh prvenstvene lestvice.

Na vrhu imajo 49 točk, s tremi manj sledi Bayern iz Münchna, ki ga v soboto čaka gostovanje pri Stuttgartu. Na tretjem mestu je Union iz Berlina (43 točk), sledi pa Leipzig, ki je ostal pri 42.

V izenačenem prvem polčasu sta imeli obe ekipi svoje priložnosti, domačim pa je uspelo zabiti dva veljavna zadetka. Najprej so jim namreč sodniki zaradi igranja z roko razveljavili zadetek Juliana Brandta v 13. minuti.

Osem minut kasneje pa je Marco Reus uspešno izvedel enajstmetrovko po prekršku vratarja Janisa Blaswicha prav nad kapetanom Dortmundčanov. Ti so vodstvo povišali v 39. minuti, ko je žoga po strelu Emreja Cana našla pot mimo številnih nog v Leipzigovo mrežo.

V drugem delu je Leipzig pritiskal in v 74. minuti prišel do znižanja po zadetku Emila Forsberga. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je v igro vstopil v 84. minuti, a skupaj s soigralci neuspešno iskal pot do izenačenja in točke na gostovanju v Dortmundu.

Še najbolj nevarni so bili v sodnikovem dodatku, a je po strelu Tima Wernerja na golovi črti žogo v kot odbil Nico Schlotterbeck.

V soboto bodo poleg obračuna Stuttgart – Bayern še tekme Augsburg – Werder Bremen, Borussia Mönchengladbach – Freiburg, Bochum – Schalke, Mainz – Hoffenheim in Union Berlin – Köln. V nedeljo bosta še dvoboja Bayer Leverkusen – Hertha Berlin in Wolfsburg – Eintracht Frankfurt.