[38]
194818

9. 6. 2023, 17.20

Na enem od zadnjih obračunov šestnajstine finala sta se srečala Litva in Ciper. Na srečanju je povedla Litva. V drugem polčasu je Ciper uprizoril preobrat in povedel z 2:1. Vse je kazalo na zmago in napredovanje Cipra, ko je v drugi minuti podaljška na sceno stopil sodnik.

Na presenečenje vseh igralcev in obeh strokovnih štabov je dosodil kazenski strel za Litvo, ki je tako dobila priložnost, da izenači srečanje. Ciper ni mogel verjeti, kaj se je zgodilo in predčasno je tekmo zaključil njihov vratar. Litva je izkoristila priložnost in tekmo izenačila. A drame ni bilo konec. Rdeči karton je po koncu rednega dela prejel selektor Cipra, ki je v jezi v sodnika vrgel plastenko.

Po kazenskih strelih je na koncu vendarle slavil Ciper, ki je tako napredoval v osmino finala.