[2]
113752

30. 11. 2020, 08.42

AC Milan je z nedeljsko zmago proti Fiorentini še povišal svojo prednost na lestvici Serie A. Ta zdaj znaša že pet točk. K tem pa je veliko prispeval vratar moštva Gigio Donnarumma, ki je svojo mrežo znova ohranil nedotaknjeno.

AC Milan je Fiorentino v nedeljo premagal z rezultatom 2-0. Strelca zadetkov sta bila v prvem polčasu kapetan Alessio Romagnoli in Franck Kessie, ki je mrežo gostov zatresel z enajstmetrovke. Milan si je še s sedmo zmago sezone po devetih srečanjih zdaj na vrhu razpredelnice Serie A priigral že pet točk prednosti pred Interjem in Sassuolom na drugem mestu. K tem je ogromno prispeval tudi mladi vratar ekipe Gigio Donnarumma. Italijan je v letošnji sezoni na osmih odigranih srečanjih prejel le pet zadetkov. Tudi v nedeljo pa se je v drugem polčasu izkazal z izjemno obrambo ob poizkusu francoskega veterana Francka Riberyja.