[3]
73412

16. 2. 2019, 07.43

Ekipa ZDA je s 161:144 premagala ekipo sveta na tekmi novincev severnoameriške lige NBA na vikendu vseh zvezd v Charlotti. Luka Dončić je igral v prvi peterki sveta in v 24 minutah dosegel 13 točk, devet podaj ter pet skokov; iz igre je metal 5:12, trojke 3:9. Posebno sporočilo za slovenskega novinca pa je imel tudi veteran in soigralec pri Dallasu Dirk Nowitzki.

Dirk Nowitzki je bil na dvoboju trener Luke dončića in selekcije Sveta, na drugi strani je moštvo ZDA vodil Kyrie Irving.

Igralec Los Angeles Lakers Kyle Kuzma je bil 35 točkami prvi strelec in na koncu razglašen tudi za najkoristnejšega igralca tekme, na kateri so igrali igralci, ki so v najmočnejši košarkarski ligi na svetu prvo ali drugo sezono. To je bil pravi festival trojk, igralci so jih zadeli 37, ter zabijanj (55), brez pravih obramb, vsi skupaj so metali le 12 prostih metov.

Kuzma je iz igre metal 15:27, imel je še šest skokov, Jayson Tatum (Boston Celtics) je dodal 30 točk za zmagovito zasedbo. V ekipi sveta so igrali igralci desetih narodnosti, Ben Simmons (Philadelphia 76ers) je bil z 28 točkami prvi strelec, Lauri Markkanen (Chicago Bulls) jih je prispeval 21.

Peto leto so igrali košarkarji ZDA proti ekipi sveta, ki še vedno vodi s 3:2 v zmagah.