[3]
65203

13. 10. 2018, 08.58

Onstran Atlantika so se v noči na soboto zvrstile zadnje pripravljalne tekme pred začetkom rednega dela nove sezone severnoameriške košarkarske lige NBA. Zaigrala sta oba Slovenca. Luka Dončić je ob porazu Dallasa prispeval 18 točk, Goran Dragić pa je pri zmagi Miamija sodeloval s sedmimi točkami.

Pri ekipi Dallas Mavericks je ob Dončiću še DeAndre Jordan dal 18 točk. Jordan, met iz igre 6:6, prosti meti 6:6, je v statistiko vpisal še 12 skokov.

Tako Jordan kot Dončić sta imela isto minutažo, na parketu sta preživela vsak po 31 minut. Dončić je ob 18 točkah v statistiko vpisal še po štiri podaje in skoke ter tri ukradene žoge, ob metu iz igre 6:14, metu za tri 4:10 ter prostih metih 2:3.

Dallas je sicer na domačem parketu izgubil s 118:123 proti Charlotte Hornets, za katerega je Devonte Graham dal 15 točk.

Košarkarji Miami Heat so doma zmagali proti Atlanta Hawks s 119:113. Goran Dragić, ki proti New Orleansu ni igral in ga je trener vročice pustil na klopi, tudi zaradi bolečin v kolenu, je tokrat stopil na parket ter igral 25 minut.

Dragić je prispeval sedem točk, pet podaj in dva skoka, ob metu iz igre 3:9 in metu za tri 1:6. Prvi strelec Miamija je bil Josh Richardson (met iz igre 7:12, met za tri 2:4) s 24 točkami.

Pri Atlanti je Jeremy Lin prispeval 20 točk.

Sezona v ligi NBA se bo začela 16. oktobra. Dragićev Miami bo sezono odprl 17. novembra v gosteh pri floridskem tekmecu Orlandu.

Uvodno tekmo nove sezone pa bo Dallas odigral 18. oktobra proti Phoenixu, katerega glavni trener je nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov.

Za omogočen ogled povezavo odprite v YouTubu.

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več