[3583]
193611

27. 5. 2023, 08.05

Nogometaši Dobovca so osvojili šesti naslov državnih prvakov. V tretji finalni tekmi proti vrhniškemu Siliku so v Rogaški Slatini zmagali s 7:0, finale pa tako dobili s 3:0 v zmagah.

Dobovec je novi, stari državni prvak. Ekipa trenerja Kujtima Morine je pred polno dvorano v Rogaški Slatini še tretjič, tokrat s 7:0, v finalni seriji 28. sezone 1. SFL premagala vrhniški Siliko.

Na tretji tekmi sta dva gola dosegla Santos in Rok Mordej, po enega pa Kristjan Čujec, Vedran Matošević in Niko Cesarec.

Dobovec je drugi najuspešnejši klub v zgodovini prvenstva, več naslov ima le Litija, ki je bila prvak desetkrat.

Po koncu tekme so medalje in pokale podelili Stanko Glažar, podpredsednik Nogometne zveze Slovenije, Vlado Močnik, član IO NZS in predsednik Komisije za futsal pri NZS, in Martin Mikolič, župan občine Rogatec.

S finalno tekmo je konec sezone 2022/2023, ko so ekipe 1. SFL igrale za tri lovorike. Konec avgusta 2022 je superpokal pripadel Siliku, pokal Terme Olimia in naslov državnega prvaka je pristal v vitrini Dobovca, ki je osvojil 6. naslov državnih prvakov, Dobovec pa sezono vnovič končuje z dvojno krono.

Dobovec bo v novi sezoni 2023/2024 Slovenijo zastopal v futsal ligi prvakov.

Vir: Futsal.si/STA