[2,3194]
219073

Avtor: Luka Cotič
29. 2. 2024, 11.46

V soboto popoldan se v ljubljanskih Stožicah obeta veliki derbi aktualne izvedbe Prve lige Telemach. V okviru 24. kroga se bosta na našem največjem stadionu pomerili vodilni zasedbi na trenutni lestvici. Drugo uvrščena ljubljanska Olimpija bo izzvala vodilno Celje.

Celjani v tretji derbi z Olimpijo v pričujoči sezoni vstopajo s sedmimi točkami naskoka pred branilci dvojne krone iz pretekle sezone. V primeru zmage Grofov bi verjetno že lahko zapisali, da je dirka za naslov državnega prvaka odločena, v primeru remija ali zmage Zmajev pa bi prvenstvo ostalo odprto. Še posebej zanimivo bi bilo nadaljevanje sezone v primeru zmage Olimpije.

Zoran Zeljkovič o pritisku rezultata:

Zeleno-beli bi se modro-rumenim tako približali na vsega štiri točke zaostanka. V dosedanjem poteku drugega dela sezone so Ljubljančani za tri točke boljši od celjskih nogometašev, ki so v minulem krogu z 1:2 izgubili v Domžalah, kjer so utrpeli prvi ligaški poraz v gosteh po skoraj natanko letu dni. Olimpija je na gostovanju v Kidričevem suvereno zmagala z izidom 4:0.

Zoran Zeljkovič o prihodnjih preizkušnjah:

Derbi med Olimpijo in Celjem bomo v soboto ob 15:00 prenašali, studio se bo na Šport TV 1 začel 45 minut prej, ko ste vljudno vabljeni v družbo prvakov.

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več