[2]
187481

19. 3. 2023, 14.34

Portugalski nogometni virtuoz Cristiano Ronaldo je v soboto z izjemnim zadetkom s prostega strela z velike razdalje ponovno poskrbel, da o njem govori ves nogometni svet.

Osemintridesetletnik je namreč na obračunu 21. kroga savdijske prve lige bil eden izmed najbolj zaslužnih nogometašev Al-Nassra za preobrat proti Abhi. Z zmago z 2:1 trenutno drugouvrščeni klub savdijske lige devet krogov pred koncem s točko zaostanka za Al-Ittihadom ostaja v boju za naslov.

Madeirčan se je podpisal pod izenačujoči zadetek, ki ga je dosegel v 78. minuti s prostega strela z okoli 32 metrov. Po srečanju je na družabnih omrežjih mnoge njegove privržence gol spomnil celo na brazilsko legendo Roberta Carlosa, ki je proti Franciji leta 1997 poskrbel za enega izmed najbolj ikoničnih zadetkov.

Ronaldo je zdaj za Al-Nassr na desetih tekmah dosegel devet zadetkov. Z dobrimi predstavami v zadnjem obdobju pa si je prislužil tudi vpoklic portugalskega selektorja Roberta Martineza za prihajajoče kvalifikacijske tekme za nastop na Euru 2024.