[2]
183341

5. 2. 2023, 16.53

Derbi 20. kroga Eredivisie ni razočaral. Vodilni Feyenoord je na domačem stadionu pričakal tretjeuvrščeni PSV. Srečanje se je končalo z 2:2 in to kljub temu, da je še do 68. minute kazalo na zanesljivo zmago gostov.

Ti so namreč po zadetku Anwarja El Ghazija v 8. minuti prvega polčasa in Thorgana Hazarda v 68. minuti drugega polčasa vodili že z 2:0. Toda ključni dogodek tekme se je zgodil tri minute prej. V 65. minuti srečanja je namreč PSV-jev branilec Armando Obispo ostro posredoval nad napadalcem Feyenoorda Santiagom Gimenezom, za kar si je po posredovanju VAR-a prislužil rdeč karton. Posledice štarta so bile še kako vidne tudi na stegenski mišici 21-letnega argentinskega napadalca.

Domačinom je v nadaljevanju kljub novemu prejetemu zadetku, s katerim je PSV povedel z 2:0, uspelo izkoristiti terensko premoč in se dokopati do remija. Točko jim je z zadetkoma v 81. in 96. minuti zagotovil iranski krilni nogometaš Alireza Jahanbakhsh. To pomeni, da je Feyenoord na vrhu lestvice Eredivisie pred drugim AZ Alkmaarjem ohranil dve točki naskoka. PSV pa je s tretjega mesta, ki ga s 40 točkami zaseda Ajax, padel na tretje.

Foto/Video: Šport TV