[3137]
187407

18. 3. 2023, 20.56

Navijači dortmundske Borussie si bodo 28. krog Bundeslige zapomnili z velikim veseljem. Moštvo iz zahoda Nemčije je namreč Köln premagalo s kar 6:1.

Borussia si je pot do zanesljive zmage tlakovala že z izjemno igro v prvem polčasu. Po golih Raphaela Guerreira in Sebastiena Hallerja v razmaku dveh minut so ekspresno povedli z dvema zadetkoma prednosti. To prednost pa še pred koncem prve polovice tekme še podvojili. V polno sta merila Marco Reus in Donyell Malen. Bledi Telički so vseeno uspeli vrniti udarec in svoj zaostanek v 42. minuti uspeli znižati prek Selkeja.

Tudi v drugem polčasu je bil Dortmund na zelenici precej boljši tekmec. Borussia je to znova dokazala z dvema goloma v kratkem časovnem obdobju. V dobri minuti sta za končni izid kar 6:1 in skok na vrh lestvice Bundeslige svoja druga zadetka večera dosegla Reus in Haller.

Osemindvajseti krog Bundeslige se bo nadaljeval v nedeljo. Tudi s tremi prenosi na Šport TV