[2759]
129309

Avtor: Šport TV
17. 6. 2021, 14.41

V četrtkovem večernem terminu evropskega nogometnega prvenstva je v Amsterdamu na sporedu obračun med Nizozemsko in Avstrijo. Obe ekipi sta svoji uvodni tekmi dobili, zato bodo tako varovanci Franka de Boerja kot naši severni sosedje v dvoboj zagotovo vstopili izjemno samozavestni.

Nizozemska izbrana vrsta je v otvoritvenem krogu za las premagala reprezentanco Ukrajine. Čeprav je sprva kazalo, da se bodo ‘Tulipani’ sprehodili do zmage, do 75. minute so namreč vodili z 2:0, pa so Ukrajinci v manj kot petih minutah dosegli dva zadetka in prišli do izenačenja. Toda za ‘Oranje’ se je vendarle končalo srečno, saj je le nekaj minut pred iztekom rednega dela tekme za njih zadel branilec Denzel Dumfires in tako postavil končni izid.

Več smo pričakovali predvsem od prvega zvezdnika Holandcev Memphisa Depaya, ki je odigral razmeroma tiho tekmo. Najboljši asistent kvalifikacij je tako eden izmed dolžnikov uvodnega kroga, zato si lahko obetamo, da bo na današnjem obračunu željan pokazati še toliko več.

Avstrija je turnir odprla izjemno močno in v uvodnem kolu s 3:1 suvereno odpravila Severno Makedonijo, kar ji je prineslo tudi prvo zmago na velikih tekmovanjih v zgodovini. Selektor Franco Foda na dvoboju drugega kroga sicer ne bo mogel računati na enega svojih najmočnejših orožij Marka Arnautoviča, saj bo ta zaradi rasističnih žaljivk, ki jih je izrekel med proslavljanjem svojega zadetka proti Severni Makedoniji, moral za kazen tekmo odsedeti na tribunah.

Na tem srečanju so v vlogi favorita zagotovo reprezentanti Nizozemske, vendar so tudi nogometaši Avstrije pokazali, da znajo igrati dober nogomet, in jih zato nikakor ne gre odpisati.

Tekmo 2. kroga EURA med Avstrijo in Nizozemsko si boste ob 21.00 v živo lahko ogledali na Šport TV 1!