[3137,2]
167197

14. 8. 2022, 09.21

Poleg nemških prvoligašev dva tedna pred njimi sezono začeli tudi drugoligaši. Tako kot vsako sezono je eden izmed favoritov za napredovanje Hamburger, ki je v prejšnji sezoni padel na zadnji stopnički. V končnici za napredovanje je po zmagi z 1:0 na prvi tekmi v gosteh pri Herti BSC domačo izgubil z 2:0 in bil prisiljen ponovno igrati v 2. Bundesligi.

Rdečehlačniki imajo po štirih tekmah tri zmage in en poraz. Tretjo zmago so zabeležili včeraj, ko so gostovali pri Arminii Bielefeld, ki je v prejšnji sezoni izpadla iz Bundeslige in ob vrnitvi v drugo ligo izgubila vse štiri odigrane tekme.

Vodilni zadetek za dinozavre je v 28. minuti dosegel prišlek iz Dynamo Dresdna Ransford Königsdörffer. V drugem polčasu je zmago s prelepim zadetkom iz razdalje v 73. minuti potrdil Laszlo Benes.

HSV je tako po štirih tekmah na tretjem mestu, po točkah izenačen s prvim Paderbornom in drugim Heindeheimom, medtem ko Arminia brez točk ostaja na mestih, ki vodijo v 3. ligo.

Video, foto: Šport TV