[3137]
158654

10. 5. 2022, 18.10

Krilni nogometaš Kingsley Coman Bayernu ne bo mogel pomagati na zadnji tekmi letošnje sezone. Zaradi klofute tekmecu na obračunu s Stuttgartom je Francoz namreč prejel tri tekme prepovedi igranja.

Do incidenta je prišlo na zadnji ligaški tekmi Bayerna proti Stuttgartu, ki se je v nedeljo sicer končala z remijem 2-2. Sodnik srečana Deniz Aytekin je 25-letnika izključil po nepotrebni klofuti, ki jo je Coman prisolil nasprotnikovem branilcu Konstantinosu Mavropanosu. Krilni napadalec nemških prvakov je tako moral pod prho v 94. minuti, to pa je bil zanj sploh prvi rdeči karton v karieri.

Disciplinska komisija nemške nogometne zveze pa je po ogledu dogodka Comanu kazen povišala na tri tekme prepovedi igranja. Francoz bo tako poleg tekme zadnjega kroga letošnje izvedbe Bundeslige proti Wolfsburgu za Bayern moral izpustiti še obračun nemškega superpokala in uvodno tekmo naslednje sezone.

Obračun Bayern-Wolfsburg si boste lahko ogledali v nedeljo ob 15.25 na Š1!