[2]
182797

30. 1. 2023, 20.00

Domači remi proti podpovprečnemu Volendamu je s trenerskega stolčka nizozemskega nogometnega velikana Ajaxa odnesel Alfreda Schreuderja. Po sedmih tekmah brez zmage je ekipa iz prestolnice končno slavila na gostovanju pri Excelsiorju s 4:1. Novi trener, sicer nekdanji nizozemski reprezentant, John Heitinga je debitiral z zmago.

V prvem polčasu je Ajax najprej prek kapetana Dušana Tadića izkoristil najstrožjo kazen, a so se domači v 36. minuti prek El Yaakoubija vrnili v igro. Tik pred iztekom prvega delo je za novo vodstvo gostov poskrbel Klaassen.

Drugi polčas je za Ajax končno prinesel zadoščenje, prvo po oktobru. Zadetka Kudusa in Renscha sta ekipo iz prestolnice dvignila na četrto mesto, vodilni Feyenoord beži za 5 točk.