[3]
187738

22. 3. 2023, 11.03

Cedevita Olimpija je bila v sredo blizu četrti zmagi v letošnji sezoni Eurcupa. Toda "zmaji" so v gosteh so po hudi borbi na koncu vendarle morali priznati premoč Brescii. Ta je bila na koncu boljša z zgolj dvema točkama razlike. Srečanje se je namreč končalo z izidom 84:82.

Domačini so se v Brescii zgodaj oddaljili. Ljubljančani pa so jih vztrajno lovili. Kljub temu da je v tretji četrtini semafor kazal že 54:36 za Brescio, je Cedevita Olimpija vendarle našla odgovor. Po enajstih zaporednih točkah so se namreč ljubljanski košarkarji uspeli približali na 54:47. Zaostanek so varovanci Mira Alilovića po košu Alena Omića malo pred koncem tretje četrtine zmanjšali na šest točk (55:61). Na začetku zadnje četrtine pa po zelo dobrem začetku sprva na tri (67:70), po zabijanju Karla Matkovića pa na le dve točki (69:71). Žal pa borbenost Zmajev tokrat ni bila poplačana, saj so domačini našli način, kako rezultatsko prednost zadržati vse do konca in zmaga je ostala v Brescii.

Za Enega izmed najlepših prikazov borbenega duha je v drugi četrtini poskrbel Karlo Matković. Ob rezultatu 24:21 je bil po preigravanju in prodoru košarkarja Brescie v izgubljenem položaju. Toda 21-letni hrvaški košarkar se ni predal. Z izjemno blokado je namreč uspel preprečiti lahek koš nasprotnikove ekipe.

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo po tem, ko so že pred časom ostali brez vseh možnosti za končnico, zadnjo tekmo v letošnji sezoni Eurocupa igrali prihodnjo sredo proti Bourgu. Srečanje v Stožicah bo obenem lepa priložnost, da se od domačih navijačev poslovijo z zmago. Tekmo si boste sicer v neposrednem prenosu lahko ogledali samo na Šport TV.

Foto/Video: Šport TV