[5]
80802

Veszprem strl Kielce, epski preobrat Vardarja za finale

1. 6. 2019, 17.24

Veszprem in Vardar iz Skopja sta letošnja finalista zaključnega rokometnega turnirja lige prvakov v Kölnu. Veszprem je v današnjem prvem polfinalnem dvoboju premagal Kielce s 33:30 (13:13), Vardar pa je uprizoril prvovrsten preobrat in na kolena položil Barcelono. V prvem polčasu je zaostajal 9:16, na koncu pa slavil z 29:27.

Ekipa iz Severne Makedonije je uprizorila enega največjih preobratov v zgodovini zaključnih turnirjev lige prvakov. V 39. minuti je zaostajala za sedem golov (14:21), v končnici tekme pa povsem zasenčila devetkratne zmagovalce najbolj imenitnega klubskega tekmovanja. V zmagoviti ekipi je Latvijec Dainis Krištopans dosegel deset, Slovenec Staš Skube pa en gol. Pri osmoljencih je bil najbolj učinkovit Aleix Gomez Abello z devetimi goli, slovenski reprezentant Jure Dolenec pa se ni vpisal med strelce.

Na današnji prvi polfinalni tekmi v Lanxess Areni v Kölnu je blestel Srb Petar Nenadić, ki je za Veszprem dosegel kar 12 golov. Barve madžarskega kluba zastopajo štirje Slovenci, Dragan Gajić je za zmago prispeval pet, Blaž Blagotinšek pa dva gola, medtem ko se Gašper Marguč in Borut Mačkovšek nista vpisala med strelce. V poljski ekipi je bil najbolj učinkovit Alex Dušebajev s sedmimi goli, Slovenec v poljski ekipi Blaž Janc je dosegel tri zadetke.