[38]
65230

Velika zmaga Ćorića nad Federerjem, v finalu proti Djokoviću

13. 10. 2018, 17.16

Mladi hrvaški teniški igralec Borna Ćorić je na turnirju serije masters v Šanghaju preprečil finale med Rogerjem Federerjem in Novakom Đokovićem. Enaindvajsetletni Hrvat je po uri in 13 minutah v polfinalu s 6:4 in 6:4 premagal švicarskega zvezdnika Rogerja Federerja, sicer branilca naslova.

To je bila že njegova druga zaporedna zmaga v medsebojnih obračunih, junija je bil boljši tudi v Halleju.

Ćorić je blestel predvsem s servisi, v desetih igrah je na svoj servis izgubil vsega devet točk. Kako suveren je bil pri začetnem udarcu, je pokazala tudi zadnja igra, v kateri je Švicar vodil s 30:15, a se je Hrvat rešil z dvema odličnima točkama, piko na i pa postavil z izredno točko. Za Ćorića bo to peti finale na turnirjih ATP, a šele prvi v seriji masters.

Đoković je imel v polfinalu še lažje delo, saj je Nemcu Alexandru Zverevu prepustil le tri igre, zmagal je s 6:2 in 6:1. To je bila njegova 17. zaporedna zmaga. V medsebojnih dvobojih proti Hrvatu Đoković vodi z 2:0.