[1176]
223092

Velika smola Gajserjevega rivala: Sredi kvalifikacij ostal brez sedeža (VIDEO)

14. 4. 2024, 09.02

Nedelja prinaša četrto dirko svetovnega prvenstva v motokrosu, tokrat se bodo dirkači za točke borili na VN Trentina. Dirko si boste lahko od 13. ure dalje ogledali na našem prvem programu.

Na italijanski preizkušnji, kjer se že tradicionalno zbere tudi ogromno slovenskih navijačev, se je Tim Gajser vnovič izkazal že v kvalifikacijah. V Pietramurati je osvojil drugo mesto in zaostal le za Romainom Febvrejem, drugi slovenski adut Jan Pancar pa je kvalifikacije sklenil na 20. mestu.

Največje presenečenje je 17. mesto aktualnega svetovnega prvaka Jorgeja Prada, ki tudi vodi v skupnem seštevku. Španec je bil glavni favorit tudi v italijanskih kvalifikacijah, a je naletel na veliko težavo. Sredi sobotnega dirkanja je namreč ostal brez sedeža, ki je padel z motorja in ekipi povzročil veliko preglavic. Potrebna je bila improvizacija mehanikov, Prado pa je s tem izgubil veliko časa.